pracovné odevy: ako ich čistiť a prať?

Pracovné odevy: ako z nich odstrániť bežné škvrny?

Vaše pracovné odevy vám vydržia tým dlhšie, čím lepšie sa o ne budete starať. Keďže býva pracovné oblečenie vyrobené z rôznych druhov materiálov – líši sa aj spôsob, ako ho prať a čistiť. Našťastie nejde o žiadnu vedu – ako správne prať vaše pracovné odevy zistíte jednoducho podľa symbolov na štítkoch. Čo však s tým, keď pri práci získa vaše […]

ochrana sluchu pri práci

Hrozí vám alebo vašim zamestnancom poškodenie sluchu pri práci? Ako si vybrať chrániče sluchu?

Strata sluchu nebolí, ani nezanecháva viditeľné jazvy. Je to však trvalé poškodenie, ktorému je možno v 100% prípadoch zabrániť. Hrozí riziko poškodenia sluchu pri práci aj vám? Ako mu zabrániť? Podľa čoho si vybrať tie správne chrániče sluchu teda slúchadlá alebo štuple do uší?

Pracovne odevy zenske

Mužské a ženské pracovné oblečenie v 20. storočí

Pracovné oblečenie je s niektorými odvetviami priam zrastené. A bolo tomu tak oddávna. Pozrite si, ako sa vyvíjali trendy ženskej a mužskej pracovnej módy v 20. storočí.

Tepluvzdorne pracovne rukavice

Pracovné rukavice: aké si kúpiť na ochranu rúk pred teplom?

Pracovné rukavice sú jednou zo základných ochranných pracovných pomôcok. Podľa toho z čoho a ako u vyhotovené, dokážu ochrániť ruky pred chemikáliami, oderom, prepichnutím, prerezaním, ale aj pred chladom. Špecifickou kategóriou sú pracovné rukavice, ktoré sa vyznačujú odolnosťou voči teplu – teda teplu odolné resp. teplovzdorné rukavice.

pracovne odevy sezonne vs celorocne

Celoročné alebo sezónne pracovné odevy? Ktoré si vybrať?

Blíži sa najchladnejšie obdobie roka a preto je vhodné zamyslieť sa nad tým aké pracovné odevy si na nadchádzajúcu sezónu zaobstarať. Je potrebné mať na zimu špeciálne zimné pracovné odevy alebo vám postačia tie, ktoré ste nosili aj na jar, jeseň, či v lete? Existujú vôbec pracovné odevy, ktoré je možné nosiť celoročne?