stuple do usi

Štuple do uší: ako ich správne nasadzovať a používať?

Denne predáme v našej predajni a eshope aspoň jeden pár štupľov do uší. Kupujú si ich nielen zamestnanci a zamestnávatelia na hlučné pracoviská, ale aj manželky chrápajúcich manželov, či susedky hlučných susedov. Aby vaše štuple resp. zátky resp. špunty do uší plnili svoju funkciu správne – je potrebné si ich správne nasadiť. Takto vás ochránia pred hlukom, […]

Zimná pracovná obuv

Pracovná obuv na zimu? Musí byť nepremokavá a zateplená?

Opäť máme pred sebou zimu – najchladnejšie obdobie v roku. Mnohí, ktorí trávite väčšiu časť svojho pracovného dňa vonku, sa na nás už obraciate a hľadáte vhodnú zimnú pracovnú obuv. Obuv, v ktorej budete nielen v bezpečí, ale aj v teple a suchu. Ako si teda vybrať?

pracovné odevy: ako ich čistiť a prať?

Pracovné odevy: ako z nich odstrániť bežné škvrny?

Vaše pracovné odevy vám vydržia tým dlhšie, čím lepšie sa o ne budete starať. Keďže býva pracovné oblečenie vyrobené z rôznych druhov materiálov – líši sa aj spôsob, ako ho prať a čistiť. Našťastie nejde o žiadnu vedu – ako správne prať vaše pracovné odevy zistíte jednoducho podľa symbolov na štítkoch. Čo však s tým, keď pri práci získa vaše […]

ochrana sluchu pri práci

Hrozí vám alebo vašim zamestnancom poškodenie sluchu pri práci? Ako si vybrať chrániče sluchu?

Strata sluchu nebolí, ani nezanecháva viditeľné jazvy. Je to však trvalé poškodenie, ktorému je možno v 100% prípadoch zabrániť. Hrozí riziko poškodenia sluchu pri práci aj vám? Ako mu zabrániť? Podľa čoho si vybrať tie správne chrániče sluchu teda slúchadlá alebo štuple do uší?

Pracovne odevy zenske

Mužské a ženské pracovné oblečenie v 20. storočí

Pracovné oblečenie je s niektorými odvetviami priam zrastené. A bolo tomu tak oddávna. Pozrite si, ako sa vyvíjali trendy ženskej a mužskej pracovnej módy v 20. storočí.