Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.
Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 69,00 €
Každá tretia domácnosť na Slovensku má doma psíka. Či už ide o gaučového elegána alebo bystrého strážcu, každý štvornohý parťák potrebuje pohyb, venčenie a čerstvý vzduch. V zime sa však prechádzky často stávajú nočnou morou - tak pre psov, ako aj pre ich majiteľov - ľad, sneh, bahno, mokrá posolená čľapkanica. Ako sa v tomto ročnom období čo najlepšie postarať o nohy dvojnožcov aj štvornožcov?
Ako sa teda obuť, aby nám bolo teplo, pohodlne, obuv nám nepremokala a nekĺzalo to ani v bahnitom teréne? Pretože ruku na srdce – ktorý psíčkar venčí len na chodníku a nikdy nezišiel z cesty? Je to až príliš veľa požiadaviek na jeden pár topánok? Na vlastnej koži sme otestovali, aké máte v zime možnosti.
Človek najčastejšie prechladne od nôh, hlavne v premočenej obuvi. Pretože nikto nevenčí rád s chrípkou, každý hľadá svoj spôsob, ako udržať v zime nohy v suchu a bez toho, aby si ich obväzoval igelitovými vreckami. Prvou možnosťou sú zateplené gumáky alebo klasické gumáky doplnené o teplú vložku.
Keď kupujete gumáky do zimy, všimnite si materiál, z ktorého sú vyrobené - či ide o gumu alebo PVC. Guma vydrží aj nižšie teploty, je flexibilnejšia a odolnejšia voči prasknutiu. PVC pri nižších teplotách (okolo -5) začína praskať.
Možno máte sami skúsenosť, že po prvej sezóne, vám gumáky popraskali a začali premokať. Niekto ich skúša zalepiť, niekto sa zmieri s mokrými ponožkami a premrznutými prstami a niekto dobrovoľne kupuje každoročne nový zateplený model. Aby ste týmto eskapádam predišli a gumáky vám vydržali čo najdlhšie, pri kúpe sa presvedčte, že sú skutočne z gumy.
Výhody:
Nevýhody:
Väčšina “vetrom ošľahaných“ psíčkarov volí pre zimné prechádzky radšej pohodlnú, nepremokavú outdoorovú obuv, či už zateplenú alebo nezateplenú s použitím teplých ponožiek. Táto obuv je ľahká, priedušná a je v nej teplo.
Životnosť nepremokavej obuvi predĺžite trochou starostlivosti. Nebojte sa, nie je to nič zložité. Topánky (áno aj s membránou) je potrebné občas naimpregnovať, aby povrchový materiál nenásaval vodu. Ak sú topánky už mokré, hlavné je ich sušiť správne. Čo to znamená?
Rozhodne nie priamo na radiátore! Vysoké teploty spôsobujú na podrážke aj povrchu topánky jemné prasklinky, cez ktoré voda vniká do topánky. U kožených topánok vysokým sálavým teplom koža vysychá, začne praskať a lámať sa. Takže topánky sušte pri bežnej izbovej teplote. Nebojte, keď sú mokré len zvonku, vyschnú vám už medzi rannou a popoludňajšou prechádzkou.
Výhody:
Nevýhody:
Vhodné outdoorové topánky na zimné venčenie:
Ako väčšina psíčkarov vie, posolené cesty sú pre psie labky hotové peklo. Soľ vo vankúšikoch štípe a vysušuje ich, psík si potom labky vylizuje a môže dôjsť až k zapálu. Napriek tomu nosiť 50 kilového psa v náručí cez cestu aby sa nedotkol posoleného povrchu asi nie je úplne možné. Packy po prechádzke vždy starostlivo umyte vodou (alebo ich aspoň utrite vlhkou handrou) a natrite balzamom. V lekárni aj v obchode so zvieracími potrebami nájdete vhodný balzam, ktorý ochráni labky pred štipľavou soľou aj nepríjemným mrazom.
Áno, aj psy občas potrebujú topánky. Pokiaľ s nimi vyrazíte na hory do kamenistých terénov, taktiež pri behaní po zľadovatelých povrchoch alebo v extrémnych mrazoch, sa občas hodí kvalitná obuv. Široký výber nájdete v špecializovaných obchodoch s potrebami pre zvieratá. Ak sa rozhodnete pre kúpu, najlepšie bude, ak psíkovi topánky vyskúšate priamo v predajni. Základ je, aby mu dobre padli. Psíci obvykle topánky neprijímajú s radosťou a chvíľu si na ne potrebujú zvyknúť, ale nakoniec sú za ne vďační. Svoje o tom vedia hlavne musheri a pretekári, ktorí so psími parťákmi trénujú celoročne.
Psičkári na venčenie na zimu odporúčajú gumáky alebo nepremokavú outdoorovú obuv. Gumáky môžu byť zateplené alebo nezateplené (doplnené teplou vložkou). Pri gumákoch na zimu je kľúčové, aby boli vyrobené z gumy a nie z PVC, pretože PVC pri nižších teplotách praská. Outdoorová obuv oproti gumákom menej kĺže na ľade a je pohodlnejšia najmä na dlhšie prechádzky.
Myslite v zime aj na psie labky – posypová soľ im škodí. Packy vždy po prechádzke dôkladne umyte a prípadne tiež namastite balzamom.
Železničná 1043
900 31 Stupava
Viac o výdajnom mieste
Po–Pia: 9.00–16.00
So, Ne: Zatvorené
Tel.: 0850 221 001