0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Ako sa zorientovať v zákonoch

Kedy mám nárok na pracovné oblečenie?

4.11.2013

Ako je to s pracovným oblečením? Je povinnosťou zamestnávateľa poskytnúť pracovné odevy zamestnancom? Ak áno, ako si má zamestnanec uplatniť tento nárok?

Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovný odev len v prípade, ak je potrebný na ochranu jeho života a zdravia pri práci a nebezpečenstvo nemožno vylúčiť ani obmedziť.

Zoznam prác, pri ktorých sa poskytujú osobné ochranné pracovné prostriedky, je uvedený v prílohe č. 3 Nariadenia vlády č. 395/2006 Z.z. o minimálnych požiadavkách na poskytovanie a používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov. Práca, pri ktorej sa poskytujú osobné ochranné pracovné prostriedky, môže byť aj iná práca, ako je uvedená v tejto prílohe, ak nebezpečenstvo nemožno vylúčiť ani obmedziť technickými prostriedkami, prostriedkami kolektívnej ochrany ani metódami a formami organizácie práce.

Ak je zamestnávateľ povinný poskytovať svojím zamestnancom ochranné pracovné prostriedky, táto povinnosť mu vyplýva zo zákona a zamestnanec nie je povinný zamestnávateľa osobitne žiadať alebo upozorňovať, pričom pridelenie a používanie týchto prostriedkov vyplýva z povahy samotnej prevádzky.

Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte