0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

FINÁLNY zimný výpredaj: zľavy až -41%. Kliknite na kategóriu zľavy!

Novinky zo sveta OOPP

Koronavírus vypredal respirátory zo skladov na celom svete. Čo bude ďalej?

18.2.2020

Pred pár dňami sme zaznamenali enormný nárast záujmu o respirátory na ochranu pred vírusmi. Podobnému záujmu čelia výrobcovia a predajcovia respirátorov po celom svete. Aj preto sú sklady v Európe, Amerike, Austrálii, ale aj Ázii vypredané a výrobcovia nestíhajú reagovať na požiadavky trhu. Dôvodom je najmä panika okolo šíriaceho sa koronavírusu.

Koronavírus však nie je jedinou príčinou, dôvodov je viac

V takmer identickom čase sa stretli viaceré príčiny rastúceho dopytu po respirátoroch na ochranu dychu. Januárová sopečná aktivita na Filipínach, ničivé požiare v Austrálii a šíriaci sa čínsky koronavírus COVID-19. Záujem o respirátory na ochranu pred vírusmi vzrástol na celom svete. Naviac čínski výrobcovia dodávky respirátorov presmerovali výsostne len na čínsky trh a zrušili objednávky do Európy aj do ostatných končín sveta. V našich podmienkach sme intenzívny nárast predaja pocítili už koncom januára od klientov v Českej republike. V priebehu víkendu sme dostali niekoľko tisíc objednávok z českej republiky, kde záujem o respirátory medzi bežnými ľuďmi podľa všetkého vyvolalo video na Youtube. O pár dní sa začali ozývať aj klienti na Slovensku. Sklady výrobcov sa však v priebehu pár dní dramaticky znížili. Problém je najmä s dostupnosťou respirátorov FFP3, ktoré poskytujú najvyššiu úroveň ochrany. Avšak ani respirátory FFP2 už nie sú dostupné, nakoľko tieto spolu FFP3 a N95 odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia ako prostriedok na ochranu pred koronavírusom aj pre zdravotnícky personál. Paradoxom je, že aj známy čínsky e-shop Alibaba podľa informácie na svojej stránke v tomto období skupoval po celom svete respirátory, ochranné obleky a ďalšie pomôcky na ochranu pred koronavírusom.

Nedostatok respirátorov – hrozba aj pre firmy

Nám sa v priebehu pár dní podarilo doskladniť niekoľko desiatok tisíc respirátorov. Je totiž veľmi dôležité pokryť nielen dopyt bežných ľudí, ale aj firiem, ktorým hrozí v prípade, ak nezabezpečia potrebnú ochranu svojich zamestnancov zastavenie výroby. Stále robíme všetko preto, aby sme dokázali pokryť požiadavky našich klientov ponukou respirátorov FFP3, FFP2 a FFP1. No zásoby sa denne stenčujú a záujem neutícha.

Čo bude ďalej?

Na túto otázku dnes nedokáže nikto odpovedať. Vývoj je závislý najmä od situácie okolo ďalšieho šírenia koronavírusu. My sme neustále v kontakte s výrobcami a distribútormi z rôznych kútov sveta. Väčšina z nich však avizuje výpadky na niekoľko týždňov, či mesiacov dopredu. Ak sa aj podarí niečo zohnať, bývajú to menšie množstvá, ktoré plne nepokryjú požiadavky trhu.

Situáciu budeme naďalej monitorovať a budeme vás priebežne informovať. Ak zháňate respirátory, či iné ochranné pomôcky na ochranu zdravia – neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.

 

AKTUALIZÁCIA 26.2.2020:

Nakoľko je koronavírus potvrdený už aj v Taliansku, Rakúsku a ďalších krajinách EU – záujem o respirátory v tieto dni opätovne mimoriadne vzrástol. Žiaľ momentálne sú respirátory a aj ostatné pomôcky na ochranu dychu nedostupné aj u samotných výrobcov. My sme tiež kompletne vypredali skladové zásoby a momentálne nevieme potvrdiť termín ďalšieho naskladnenia. Sledujte však našu stránku pre vždy aktuálne info.

Podobné články

Reflexné pásky “na muške”. Ich kvalita často nezodpovedá predpisom.
4.11.2022
Málokto z bežných užívateľov vie, aká dôležitá je kvalita reflexných pások. To, či vyhovujú predpisom a požiadavkám na fotometrické parametre kontroluje obchodná inšpekcia v tej-ktorej krajine.…
Máme skladom: revolučné samosterilizačné respirátory Respilon® VK RespiPro
13.1.2022
Renomovaný Brnenský výrobca Respilon® pred pár hodinami oznámil spustenie výroby revolučných samosterilizačných respirátorov na ochranu pred vírusmi Respilon® VK RespiPro. Ich unikátnosť spočíva v…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte