0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Novinky zo sveta OOPP

Máme skladom: revolučné samosterilizačné respirátory Respilon® VK RespiPro

13.1.2022

Renomovaný Brnenský výrobca Respilon® pred pár hodinami oznámil spustenie výroby revolučných samosterilizačných respirátorov na ochranu pred vírusmi Respilon® VK RespiPro. Ich unikátnosť spočíva v spojení membrány z nanovlákna, ktorá filtruje viac ako 99% vírusov a dvoch vrstiev s akcelerovanou meďou. Práve tieto “medené” vrstvy deaktivujú vírusy, ktoré sa na respirátore zachytia. Nové respirátory Respilon RespiPro VK sa tak vlastne samé sterilizujú a maximalizujú tak ochranu pred vírusmi.

Efekt “samosterilizácie,” potvrdený nezávislým testovaním, zásadne mení spôsob nosenia ochranných prostriedkov dýchacích ciest. Nano respirátory VK RespiPro totiž možno použiť opakovane a bez obáv z kros-kontaminácie. Pri priemernom dennom používaní 5 hodín možno VK RespiPro používať počas 6 dní bez nutnosti výmeny. Ani po tomto čase sa však funkcia nano-membrány ani vrstiev s meďou nezníži. Je potrebné však dať pozor na priľnavosť tj funkčnosť gumičiek, či nosového klipu.

Na vývoji spolupracovali medzinárodné tímy vedcov

Partnerom Respilonu pri vývoji VK RespiPro bol tím izraelských vedcov pod vedením Dr. Jeffa Gabbaya, ktorí úspešne pracujú s akcelerovanou meďou. Využitie našli v armáde, v kozmetickom priemysle alebo v nemocniciach. Konkrétne ide napríklad o špeciálne obväzy, ktoré vďaka vrstve s akcelerovanou meďou znižujú riziko infekcie rán.

“Akcelerovaná meď zaisťuje veľmi rýchlu likvidáciu vírusov. Skombinovali sme ho s membránou Respilon, ktorá vírusom znemožní prejsť cez masku a poskytuje tak nositeľom plnú ochranu.” komentuje novinku Dr. Jeff Gabbay. Ďalšími výhodami revolučných nanovlákenných respirátorov VK RespiPro je ich extrémna ľahkosť len 3,2-3,7 gramu a veľmi dobrá priedušnosť. Zároveň to, že chránia tak svojho nositeľa, ako aj jeho okolie.

Samosterilizačný nano respirátor FFP2 Respilon® VK RespiRaptor 2ks veľkosť S

Pohlavie
detské
Značka
Respilon®
Vlastnosti
Bez ventilčeku,
nanovlákno, ..
15,95 € s DPH
u vás do stredy 26.6.

Samosterilizačný nano respirátor FFP2 Respilon® VK RespiPro 2.0 2ks veľkosť M

Značka
Respilon®
Vlastnosti
Bez ventilčeku,
nanovlákno, ..
19,94 € s DPH
u vás do stredy 26.6.

Samosterilizačný nano respirátor FFP2 Respilon® VK RespiPro 2.0 2ks veľkosť L

Značka
Respilon®
Vlastnosti
Bez ventilčeku,
nanovlákno, ..
19,94 € s DPH
u vás do stredy 26.6.

Prvé odozvy sú veľmi pozitívne

Nové respirátory pochvaľujú aj lekári: “Považujeme za prínosné, že tento výrobok bude na trhu, pretože jeho vlastnosť – deaktivácia zachytených patogénov pomôže zvýšiť ochranu a bezpečnosť pre pacientov trpiacich pľúcnymi chorobami,” hovorí MUDr. Stanislav Kos, CSc., FCCP, predseda Českého občianskeho spolku proti pľúcnym chorobám (COPNI). Zároveň dodáva: “Mali sme možnosť vyskúšať nové respirátory VK a naše skúsenosti sú po zatiaľ krátkej dobe ich používania priaznivé, pretože okrem splnenia náročných technických a ochranných parametrov sa tento respirátor dobre nasadzuje na tvár a dobre na ňu priľne, tesní a nenecháva medzery pre únik vzduchu pri dýchaní. Ešte dôležitejšie je to, že tento respirátor kladie menší odpor pri dýchaní než obvyklé textilné rúška a že teda nezhoršuje dýchavičnosť chorého. ”

Samosterilizačné respirátory VK RespiPro sú vhodné pre pracovníkov v prvej línii. Obzvlášť pre lekárov, zdravotné sestry, záchranárov, hasičov, policajtov, lekárnikov, ale aj pre kohokoľvek, kto chce pre seba a pre svojich blízkych kvalitnú ochranu pred vírusmi.

Samosterilizačné rúška Respilon VK RespiPro sú už na našom eshope dostupné: nájdete ich TU.

 

Zdroj: Respilon®

Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte