0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

FINÁLNY zimný výpredaj: zľavy až -41%. Kliknite na kategóriu zľavy!

Tipy a návody

Ochráňte sa pred zimou v práci!

19.11.2013

Zimné pracovné odevy sú určené hlavne pre profesie, u ktorých je pobyt na chladnom vzduchu neodmysliteľnou súčasťou pracovného dňa. Pri práci v exteriéri hrozí v zime nebezpečenstvo v podobe chladu, vlhkosti a prievanu.

Chlad a zimu pri práci si najviac “užijú” murári, montéri oceľových konštrukcií, pracovníci pri práci na cestných komunikáciách a mnoho ďalších pracovných profesií. Títo zamestnanci by mali vedieť, že majú nárok na špeciálne podmienky, ktoré im zo zákona musí zabezpečiť zamestnávateľ. Firma im musí poskytnúť napríklad teplý nápoj, ochranné oblečenie, častejšie prestávky a miesto, kde sa môžu zahriať.

Ochranný odev je pre týchto pracovníkov veľmi dôležitý. Potrebné je oblečenie správne vrstviť. Jednotlivé vrstvy tvorí: termoprádlo, flísová mikina a zimná pracovná bunda. Na nohy je potrebné zvoliť kvalitnú zimnú pracovnú obuv. Pri prácach, u ktorých sa bežne musia používať bezpečnostné pracovné rukavice, by sa malo v zime myslieť na variantu so zimnou výplňou teda zateplené zimné pracovné rukavice

Vyhláška o ochrane zdravia pred chladom pri práci jasne definuje, akú povinnosť majú zamestnávatelia v takýchto situáciách. Všeobecne možno zdôrazniť, že za bezpečnosť a zdravie zamestnancov vždy zodpovedá zamestnávateľ, ktorý musí zabezpečiť vhodné pracovné podmienky na ochranu zdravia.

Ak zamestnanci nemajú na prácu vytvorené vhodné podmienky v extrémnom počasí, môžu sa sťažovať. Kontrolu nad dodržiavaním podmienok na pracovisku robia nielen inšpektoráty práce, ale aj regionálne úrady verejného zdravotníctva.

TIP: Prečítajte si aj náš ďalší článok o tom, ako sa správne obliecť na prácu v zime

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte