0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Oprava laku na aute: Viete, čo na seba?

22.6.2020

Snáď každému vodičovi a majiteľovi auta sa to aspoň raz prihodilo. Škrabanec na laku auta. Ak je  menší – poradíte si aj samy. Ak je však väčší – oprava patrí do rúk odborníka. V prípade ak ste sa rozhodli opraviť lak na aute vo vlastnej réžii – poradíme vám, čo na seba.

Možností opravy laku je viacero. Vybrať si treba podľa toho, aký je rozsah poškodenia laku. A tomu je potrebné prispôsobiť aj výber pracovných odevov a ochranných pracovných pomôcok.

1. Oprava laku pomocou opravnej lakovacej tyčinky (pera)

Pri tejto práci vám nehrozí riziko poškodenia zdravia. Dôležité však je zachovať si pri práci precíznosť. Môžete si obliecť pracovné rukavice, pri ktorých nebude obmedzená citlivosť vašich prstov. Odporúčame rukavice Bunting alebo Nyroca Maxim.

2. Oprava laku pomocou brúsnej pasty

Brúsna pasta je vhodná na opravu škrabancov a poškodenia väčšieho rozsahu. Použiť môžete rovnaké pracovné rukavice, ako pri práci s lakovacou tyčinkou. Pri brúsení odporúčame aj otvorené ochranné okuliare na ochranu zraku, napríklad Bollé Contour, s ktorými sú naši klienti veľmi spokojní. Vhodné je aj použitie respirátora na ochranu dýchacích ciest. Postačí respirátor s najnižšou úrovňou ochrany tj FFP1.

3. Oprava laku brúsením laku a nalakovaním

Pri hlbokých a rozsiahlych poškodeniach je potrebné pôvodný lak zbrúsiť, zatmeliť pomocou karosárskeho tmelu, prebrúsiť a nalakovať. Takáto oprava laku už síce patrí do rúk odborníkov, no ak ste sa do toho rozhodli pustiť svojpomocne – je potrebné sa na starostlivosť o auto vystrojiť.

Na brúsenie a tmelenie použite pracovné rukavice Bunting alebo Nyroca Maxim. Zrak si chráňte pomocou uzatvorených pracovných okuliarov Bollé Pilot alebo Obterre, dych pomocou respirátora FFP2 bez výdychového ventilu. Zvoliť však môžete aj ochranný overal Tyvek Xpert 500, prípadne Chemsafe 500.

Na nanášanie laku odporúčame použiť pracovné rukavice Tetrax, jednorazové nitrilové pracovné rukavice alebo Touch N Tuff, ochrannú celotvárovú masku prípadne polomasku s filtrami A1 alebo A2. Obliecť si tiež môžete ochranný overal, ktorý ochráni aj vaše oblečenie.

Na bezpečnú prácu v slabo osvetlenej garáži odporúčame LED pracovné svetlo. Ide o prídavný svetlomet, ktorý osvieti priestor pred alebo v okolí auta. Napájaný je priamo z okruhu vozidla. Výkonné varianty dosvietia až 500 metrov.

V každom prípade vám želáme veľa úspechov pri práci. Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo požiadavky – obráťte sa na nás: info@oblecsadoroboty.sk

Zdroj foto: Designed by senivpetro / Freepik

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte