0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
 • Prehľad o stave objednávok
 • Urýchlenie budúcich nákupov
 • Možnosť získať skvelé zľavy
  Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Podnikáte? Nezabúdajte na jednotné firemné pracovné odevy

15.8.2019

Každý jeden zamestnanec vašej firmy je jej reprezentantom navonok a tak ovplyvňuje aj to, ako vaše podnikanie vnímajú vaši klienti, či obchodní partneri. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú významnú úlohu vo vnímaní vašej firmy hrá oblečenie vašich zamestnancov? Rovnošata resp. jednotné firemné pracovné odevy sú nezanedbateľnou súčasťou imidžu vašej spoločnosti.  

Kvalitné jednotné firemné pracovné odevy zvyšujú spokojnosť zamestnancov

Nemusíme asi spomínať to, že spokojný zamestnanec robí svoju prácu lepšie, je k firme lojálnejší a bude aj šíriť dobré meno o vašom podnikaní ďalej. Vhodne zvolené, kvalitné a jednotné firemné pracovné oblečenie  má vplyv na zvýšenie spokojnosti vašich zamestnancov. Je tomu tak z viacerých dôvodov:

 • Rovnocennosť na pracovisku – identický pracovný odev odstraňuje materiálne rozdiely medzi zamestnancami. Výsledkom je zlepšenie vzťahov a sebavedomia ľudí na pracovisku.
 • Firemná spolupatričnosť – zamestnanci, ktorí nosia jednotné pracovné oblečenie alebo obuv cítia, že do firmy patria a sú jej hrdou súčasťou.
  Ich dôvera smerom k zamestnávateľovi rastie. Rovnako tiež jednota medzi zamestnancami navzájom.
 • Úcta od zamestnávateľa = spokojnosť – pracovný odev, ktorý je bezpečný pekný a kvalitný znamená pre zamestnanca potvrdenie jeho hodnoty pre firmu a prejav úcty zo strany zamestnávateľa. Navyše sa zamestnanec pri práci cíti spokojne.
 • Zamestnávateľ dbá o ochranu zdravia  firemné pracovné oblečenie vám súčasne zjednoduší dodržiavanie bezpečnostných nariadení v odievaní.

Jednotná firemná rovnošata pozitívne ovplyvňuje aj to, ako vaše podnikanie vnímajú vaši klienti

Z našej vlastnej skúsenosti vieme, ako významne môže jednotná firemná rovnošata ovplyvniť okolie. Pre jeden z príkladov ani nemusíme chodiť ďaleko. V Stupave, t.j. v meste, kde sídlime, zatepľovali dve bytovky. Každú bytovku pritom robila iná firma. Pracovníci jednej firmy boli oblečení individuálne – každý pracovník mal svoje vlastné oblečenie: staré obyčajné kraťasy, vyblednuté tričká, atď. Pracovníci na druhej bytovke mali krásne jednotné pracovné oblečenie s logom zamestnávateľa. Veľmi skoro sa začalo v Stupave povrávať, že zateplenie prvej budovy je nekvalitnejšie a nedá sa s kvalitou práce na druhej budove ani porovnať. Jednotne oblečení tím skutočne pôsobil omnoho profesionálnejšie.

Na vašich (aj potenciálnych) klientov totiž jednotná firemná rovnošata pôsobí hneď na niekoľkých „frontoch“:

 • Rozpoznateľnosť pracovníka – zamestnanci oblečení v označenom firemnom pracovnom odeve sú ľahšie rozpoznateľní a napríklad v maloobchodných predajniach to predávajúcemu veľmi uľahčí prvotný kontakt so zákazníkom.
 • Pripravenosť pomôcť – zamestnanec je dobre prezentovaný a u zákazníka vzbudzuje pocit ústretovosti a profesionality a pripravenosti vo svojej pozícii.
 • Reklama a marketing na verejnosti – v prípade profesií vykonávaných v exteriéri sú vaši zamestnanci v kontakte s potencionálnymi klientmi v danom obore. Vaše logo a firma je na očiach.
 • Vzťah a dôveru zákazníka – využitím korporátnych znakov pozitívne pôsobíte na vnímanie vašej spoločnosti zákazníkom.

Ak ste sa rozhodli pre firemné oblečenie, urobili ste správne.

A na čo pri nosení firemných odevov nezabudnúť?

Keď už vaši zamestnanci firemné odevy hrdo nosia, nezabúdajme však na:

 1. Stanovenie podmienok ich používania – stanovte pravidlá, kedy, kde, a ako majú vaši zamestnanci korporátne pracovné oblečenie nosiť. Budú slúžiť tomu, aby bolo oblečenie pre spoločnosť skutočne čo najväčsím prínosom.
 2. Kontrolu ich kvality a miery opotrebovania – sledujte opotrebovanie, čistenie a nezabúdajte na pravidelný nákup nových pracovných odevov. Určite je to potrebné predovšetkým v prípade, kedy to stanovuje zákon (osobné pracovné prostriedky).

Radi vám s výberom toho najvhodnejšieho pracovného oblečenia pre vašich zamestnancov pomôžeme. Samozrejmosťou je aj možnosť umiestnenia loga na vybrané pracovné odevy.

Zdroj foto: www.freepik.com

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte