montérky v teste vodeodolnosti

Testovali sme montérky: ktoré obstoja v mokrom prostredí?

montérky v teste vodeodolnosti

Mnoho profesií zahŕňa pracovné činnosti v mokrom prostredí, prípadne práce, pri ktorých dochádza aspoň k občasnému kontaktu s vodou. Poznajú to automechanici, pracovníci v autoumyvárkach, chladiarňach, skladoch, čističkách odpadových vôd, maliari aj záhradníci. My sme sa preto rozhodli otestovať, ktoré montérky sú najvhodnejšie pre práve pre takéto práce.

Potrebujem špeciálne nepremokavé oblečenie alebo postačia montérky?

Samozrejme, že najvhodnejšou voľbou pre vyslovene resp. dlhodobo mokré prostredie sú nepremokavé pracovné odevy. Ak však trávite väčšinu času v interiéri, neprší na vás a chcete, aby vaše oblečenie “dýchalo” – lepšou voľbou bývajú bežné montérky. Tie sa vyrábajú z bavlny alebo z tzv. zmesových látok, kde sa bavlna kombinuje s polyesterom, prípadne inými materiálmi v rôznych pomeroch. Každá z týchto látok má svoje výhody aj nevýhody. Je preto vždy potrebné zvážiť, na aké pracovné činnosti si svoje montérky vyberáte, ako aj to, či pracujete v mokrom prostredí.

Test vodeodolnosti: ktoré montérky zvíťazili?

V teste sme si zobrali „na paškál“ bavlnené montérky Stanmore (275 g/m2) a obľúbené zmesové montérky Allyn (280 g/m2). Tieto sú vyrobené z kombinácie 65% polyester a 35% bavlna s extra zosilnením na najexponovanejších miestach prostredníctvom materiálu DuPont Cordura® zo 100% polyesteru. Sami sme boli zvedaví, ako test dopadne. Pozrite sa aj vy:

A čo hovorí na testy náš produktový špecialista a hlavný „testovač“ Neri?: „Výsledky presne zodpovedajú našim skúsenostiam. Pre práce v mokrom prostredí určite odporúčame nosenie montérok vyrobených z kombinácie bavlny a polyesteru. Čím hrubší materiál (t.j. vyššia gramáž látky) – tým lepšie. Samozrejme najlepšou voľbou sú montérky, pri ktorých je na vybraných miestach navyše použitý veľmi hrubý polyester, ideálne značková Cordura®. Toto sa nám ukázalo aj našom teste. Bavlna naopak – vodou úplne nasiakla, preto na mokré práce nie je vhodná.“

Ak hľadáte montérky pre práce v mokrom prostredí – môžete si vybrať práve naše testované montérky Allyn:

 Monterky Allyn_vitaz testu vodeodolnosti

Ďalšie vhodné montérky nájdete aj v našom eshope v sekcii montérky.

Sledujte aj naše ďalšie testy a uvidíte napríklad, či dokázali pracovné topánky ochrániť Neriho nohu pred pádom tehly.