pracovne odevy sezonne vs celorocne

Celoročné alebo sezónne pracovné odevy? Ktoré si vybrať?

Blíži sa najchladnejšie obdobie roka a preto je vhodné zamyslieť sa nad tým aké pracovné odevy si na nadchádzajúcu sezónu zaobstarať. Je potrebné mať na zimu špeciálne zimné pracovné odevy alebo vám postačia tie, ktoré ste nosili aj na jar, jeseň, či v lete? Existujú vôbec pracovné odevy, ktoré je možné nosiť celoročne?

Odpovede na tieto otázky závisia od viacerých faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť pri rozhodovaní. Do úvahy treba zobrať najmä prostredie v akom sa pohybujete a pracujete.

Sezónne pracovné odevy

zimne monterky oblecsadoroboty

Zimné alebo letné pracovné odevy majú množstvo výhod. Sú prispôsobené potrebám pracovníkov v danom období a preto sa v nich budete cítiť veľmi príjemne. Ocenia ich najmä pracovníci, ktorí trávia väčšinu času vonku a tak sú neustále vystavení vplyvom počasia. Letné pracovné oblečenie je vytvorené prevažne z ľahkých, savých a priedušných materiálov. Často sa však stáva, že pracovníci si svoje letné oblečenie do práce nakúpia v bežných obchodoch. Jeho prevedenie nezodpovedá tomu, čo pri práci potrebujú a tak sa znižuje nielen ich pohodlie, ale aj trvácnosť daného odevu, pretože je nadmerne namáhaný. Zimné pracovné odevy sa naopak vyznačujú hrubšími materiálmi, bývajú vodeodolné, vetruvzdorné a majú viacero prvkov, ktoré pri práci v zime oceníte: kapucňa, podšívky, sťahovacie zipsy, atď. Aj montérky sú už v dnešnej dobe dostupné v zimnej, zateplenej verzii. V prípade potreby je možnéNajmä pri práci v exteriéri sa bez kvalitného zimného pracovného oblečenia nezaobídete.

Celoročné pracovné odevy

monterky desman 2v1

Celoročné pracovné odevy sú určené najmä pre pracovníkov, ktorí pracujú vo výrobných halách s celoročne konštantnou teplotou alebo pre remeselníkov, ktorí trávia väčšinu pracovného času v interiéri. Sú univerzálne na nosenie vnútri počas celého roka. Pre tých, ktorí svoj pracovný čas trávia v rôznych podmienkach, striedajú prácu v interiéri s tou exteriéri, sú určené aj pracovné odevy typu „viac v jednom“. Sú veľmi praktické, pohodlné a oceníte ich aj na jar a jeseň, kedy je počasie premenlivejšie. Príkladom sú pracovné nohavice alebo montérky typu „2v1“, ktoré môžete nosiť ako kraťasy alebo dlhé nohavice. Ďalším z príkladov sú ľahšie nezateplené pracovné bundy typu „2v1“, z ktorých si odzipsovaním rukávov urobíte pracovnú vestu.

Pri výbere pracovných odevov sa poraďte s odborníkmi. Pomôžu vám zorientovať sa v širokej ponuke odevov a vybrať vám presne také pracovné odevy, ktoré pre svoju prácu potrebujete.