Máme skladom: revolučné samosterilizačné rúška Respilon® VK RespiPro

Renomovaný Brnenský výrobca Respilon® pred pár hodinami oznámil spustenie výroby revolučných samosterilizačných rúšok na ochranu pred vírusmi Respilon® VK RespiPro. Ich unikátnosť spočíva v spojení membrány z nanovlákna, ktorá filtruje viac ako 99% vírusov a dvoch vrstiev s akcelerovaným oxidom medi. Práve tieto “medené” vrstvy deaktivujú vírusy, ktoré sa na rúšku zachytia. Nové rúška Respilon® VK RespiPro sa tak vlastne samé sterilizujú a maximalizujú tak ochranu pred vírusmi.

Efekt “samosterilizácie,” potvrdený nezávislým testovaním, zásadne mení spôsob nosenia ochranných prostriedkov dýchacích ciest. Ochranné rúška na tvár VK RespiPro totiž možno použiť opakovane a bez obáv z kros-kontaminácie. Pri priemernom dennom používaní 5 hodín možno VK RespiPro používať počas 6 dní bez nutnosti výmeny. Ani po tomto čase sa však funkcia nano-membrány ani vrstiev s oxidom medi nezníži. Je potrebné však dať pozor na priľnavosť tj funkčnosť gumičiek, či nosového klipu.

Na vývoji spolupracovali medzinárodné tímy vedcov

Partnerom Respilonu pri vývoji VK RespiPro bol tím izraelských vedcov pod vedením Dr. Jeffa Gabbaya, ktorí úspešne pracujú s akcelerovaným oxidom medi. Využitie našli v armáde, v kozmetickom priemysle alebo v nemocniciach. Konkrétne ide napríklad o špeciálne obväzy, ktoré vďaka vrstve s akcelerovaným oxidom medi znižujú riziko infekcie rán. “Akcelerovaný oxid medi zaisťuje veľmi rýchlu likvidáciu vírusov. Skombinovali sme ho s membránou Respilon, ktorá vírusom znemožní prejsť cez masku a poskytuje tak nositeľom plnú ochranu.” komentuje novinku Dr. Jeff Gabbay. Ďalšími výhodami revolučného nanovlákenného rúška VK RespiPro je jeho extrémna ľahkosť len 3,2-3,7 gramu a veľmi dobrá priedušnosť. Zároveň to, že chráni tak svojho nositeľa, ako aj jeho okolie.

Prvé odozvy sú veľmi pozitívne

Nové rúška si pochvaľujú aj lekári: “Považujeme za prínosné, že tento výrobok bude na trhu, pretože jeho vlastnosť – deaktivácia zachytených patogénov pomôže zvýšiť ochranu a bezpečnosť pre pacientov trpiacich pľúcnymi chorobami,” hovorí MUDr. Stanislav Kos, CSc., FCCP, predseda Českého občianskeho spolku proti pľúcnym chorobám (COPNI). Zároveň dodáva: “Mali sme možnosť vyskúšať nové rúška VK a naše skúsenosti sú po zatiaľ krátkej dobe ich používania priaznivé, pretože okrem splnenia náročných technických a ochranných parametrov sa toto rúško dobre nasadzuje na tvár a dobre na neho priľne, tesní a nenecháva medzery pre únik vzduchu pri dýchaní. Ešte dôležitejšie je to, že rúško kladie menší odpor pri dýchaní než obvyklé textilné rúška a že teda nezhoršuje dýchavičnosť chorého.

Samosterilizačné rúška VK RespiPro sú vhodné pre pracovníkov v prvej línii. Obzvlášť pre lekárov, zdravotné sestry, záchranárov, hasičov, policajtov, lekárnikov, ale aj pre kohokoľvek, kto chce pre seba a pre svojich blízkych kvalitnú ochranu pred vírusmi.

Samosterilizačné rúška Respilon VK RespiPro sú už na našom eshope dostupné: nájdete ich TU.

 

Zdroj: Respilon®