Podľa akých kritérií vyberať pracovnú obuv pri psoriáze chodidiel?

Trpíte psoriázou chodidiel? Ponúkame pár tipov a rád ako si vybrať pracovnú obuv.

Bolestivá, popraskaná koža na chodidlách môže spôsobovať obrovské nepohodlie. Najčastejšie sú postihnuté rozličné časti chodidla a to: prsty na nohách, podošva, chrbtová strana chodidla. Pri psoriáze chodidiel je nevyhnutná každodenná dostatočná hygiena. Treba byť trpezlivý a nechať kožu, aby sa medzi umývaniami liečila sama, aby sa zaistilo, že sa nevytvorí bludný kruh zápalu a infekcie. Nohy by mali byť maximálne vetrané a v suchu. Dôležité je voľné prúdenie vzduchu v pracovnej obuvi čím sa urýchli liečba. Ako správne zabezpečiť chodidlám komfort aj v práci sa dozviete niekoľkými praktickými radami v nasledujúcich riadkoch.

Akú pracovnú obuv si vybrať pri psoriáze chodidiel?

– obuv by mala byť ľahká a pohodlná.

treba sa vyhýbať pracovným topánkam zo syntetických materiálov, ako je PVC alebo guma a používať topánky z kvalitnej kože, ktoré môžu byť kombinované s textíliou.

– obuv s použitím vhodných ponožiek  by mala vaše chodidlo udržať suché, svieže a mala by poskytovať volné prúdenie vzduchu.

– vhodné sú penové, vodou plnené vložky do topánok, ale môžete používať vložky vyrobené aj z polymérov, ktoré budú slúžiť ako tlmiče nárazov a v kombinácií s odpruženou pätou v pracovnej topánke uvoľnia tlak na pokožku a tým jej umožníte lepšie hojenie.

Čomu by ste sa mali vyhnúť?

02030037_DINO_8110_Img7794

– úzkym topánkam, ktoré môžu poškodiť kožu a kosti, alebo môžu vytvoriť otlaky. Nevhodné sú tzv. “dreváky”.

syntetickým vláknám, ktoré sa používajú pri výrobe ponožiek a pančúch.

– kovové pracky na obuvi môžu spustiť alergickú reakciu.

chemikálie obsiahnuté v pracovnej obuvi zo syntetického materiálu môžu tiež spôsobiť alergickú reakciu.

Sami ale musíte zistiť, aký druh pracovnej obuvi vaša koža počas zápalu najlepšie znáša. Veríme, že sme Vám týmito praktickými informáciami dopomohli k lepšiemu výberu tých správnych topánok.