Ťahá vás rúško, či respirátor za ušami? Máme pre vás tipy, ako to napraviť.

Rúško alebo respirátor. Stali sa našou každodennou realitou a pomôckou, bez ktorej takmer nikto z nás ani nevyjde z domu. Čo ale v prípade, že sme nútení mať rúško alebo respirátor na tvári celý deň a gumičky z neho nás tlačia za ušami?

Prinášame vám pár tipov a „zlepšovákov“, ktorými si môžete pomôcť, aby vás vaše rúško prestalo ťahať za ušami.

1. Spojte si gumičky rúška sponkou

Jednou z možností ako predísť ťahaniu šnúrok za ušami je použitie spony alebo držiaka na rúško. Sponu/držiak jednoducho uchytíte okolo gumičiek za ušami a pretiahnete ju cez zadnú časť hlavy. Výsledkom bude pevné uchytenie gumičiek rúška na temene hlavy, ktoré zabezpečí správne a pohodlné nosenie rúška s nulovou záťažou pre vaše uši.

Takéto spony sú súčasťou niektorých balení rúšok, či respirátorov. Majú ich v balení priložené napríklad Respilon respirátory:  samosterilizačný Respilon VK RespiPro, ako aj Respilon RespiPro White a respirátory FFP2 RespiPro Carbon. Rôzne typy podobných sponiek sa však dajú kúpiť aj samostatne vo viacerých internetových obchodoch.

2. Upravte gumičky rúška okolo hlavy

Ďalšou z možností ako sa vyhnúť ťahajúcim šnúrkam za ušami je ich zväčšenie a upevnenie rúška okolo hlavy. Na tento jednoduchý ale účinný trik budeme potrebovať šnúrky/gumičky napríklad z už použitého rúška:

  • Zo „starého“ rúška si šnúrky alebo gumičky kompletne celé odstrihneme.
  • Na rúšku, ktoré chceme upraviť a nosiť, rozstrihneme obidve šnúrky/gumičky presne v strede.
  • V tomto momente prichádzajú na rad šnúrky zo starého rúška. Jednu šnúrku pripojíme uzlom k vrchným nastrihnutým šnúrkam tak, aby nám vznikla jedna dlhá súvislá šnúrka. To isté urobíme aj zo spodnými šnúrkami.

Nižšie nájdete foto-postup:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vďaka tomuto triku budeme mať rúško nasadené tak, že budeme mať šnúrky okolo hlavy. Výhodou je, že si môžeme dĺžku šnúrok naozaj nastaviť tak, aby bolo pre nás jeho nosenie pohodlné a nijako vás natlačilo a neobmedzovalo.

Téma nosenia rúšok a respirátorov je stále veľmi aktuálna a ich nosenie je našou denno-dennou realitou.  Preto veríme, že aj tieto triky a nápady vám pomôžu a uľahčia nosenie rúška tak, aby to bolo pre vás čo najpohodlnejšie.