stuple do usi

Štuple do uší: ako ich správne nasadzovať a používať?

Denne predáme v našej predajni a eshope aspoň jeden pár štupľov do uší. Kupujú si ich nielen zamestnanci a zamestnávatelia na hlučné pracoviská, ale aj manželky chrápajúcich manželov, či susedky hlučných susedov. Aby vaše štuple resp. zátky resp. špunty do uší plnili svoju funkciu správne – je potrebné si ich správne nasadiť. Takto vás ochránia pred hlukom, ale zároveň sa v nich budete cítiť pohodlnejšie.

Ako si správne nasadiť štuple do uší?:

  1. Pred nasadzovaním štupľov do uší si umyte ruky.stuple do usi
  2. Skontrolujte, či sú vaše štuple bez poškodení. V prípade, ak je štupeľ poškodený – nepoužívajte ho.
  3. Ak máte penový štupeľ: rolujte každý štupeľ zvlášť medzi palcom a ukazovákom tak, aby z neho vnikol čo najtenší rovnomerný valček. Pozor – valec by nemal mať žiadne výstupky/priehlbiny.
  4. Pravou rukou si ponad hlavu chyťte ľavé ucho (a následne naopak) a natiahnite ho smerom dozadu a nahor.
  5. Pomaly vložte zrolovaný štupeľ do zvukovodu. Môže sa stať, že budete cítiť nutkanie na kašeľ – to je v poriadku. Nemali by ste však cítiť bolesť.
  6. Keď bude úplne zatlačený – podržte ho končekom prsta zatlačený aspoň 10 sekúnd (najmä ak sa jedná o penový štupeľ).
  7. Správne nasadený štupeľ nemá z ucha počas celej doby používania príliš vytŕčať (má byť vidieť len konček štupľa).
  8. Po použití si štupeľ z ucha jednoducho vytiahnite pomalými, krúživými pohybmi.

Pre lepšie pochopenie odporúčame pozrieť si nasledujúce inštruktážne video od renomovaného výrobcu štupľov do uší – značky 3M. Predsa len – raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť 😉

Na trhu je k dispozícii naozaj mnoho druhov štupľov do uší. Sú vyrobené z materiálov ako TPE, neoprén, silikón, prípadne z peny. Penové sú väčšinou určené na jednorazové použitie, tie z ostatných materiálov bývajú umývateľné a teda určené na viacnásobné použitie. Stačí ich po každom použití dôkladne umyť a nechať vysušiť.

Ak ešte nemáte tie svoje – štuple do uší – vyberte si z našej  ponuky. Vybrať si môžete štuple bez šnúrky, na šnúrke alebo štuple s hlavovým oblúkom z rôznych materiálov a v rôznom tvarovom prevedení:

Pozrite si ponuku stuplov do usi