ochranne okuliare_test zahmlievania

Toto prekvapilo aj nás: ochranné okuliare v teste zahmlievania.

ochranne okuliare_test zahmlievania

Pri ťažkých fyzických prácach sa mnohí naši klienti sťažujú na zarosenie ochranných okuliarov. Toto zahmlievanie býva spôsobené zvýšeným potením a najmä počas letných mesiacov vie naozaj potrápiť takmer každého. Rozhodli sme sa preto otestovať ako pracovné okuliare odolajú nie len teplu z potenia, ale priamo horúcej pare!

Aj výrobcovia pochopili potrebu vyrobiť okuliare s úpravou proti oroseniu

Na mnohých ochranných okuliaroch výrobcovia používajú špeciálnu úpravu, ktorej cieľom je zabrániť tomu, aby sa zorník (ľudovo povedané „sklíčko“) okuliarov zarosil resp. zahmlil. My sme mali vynikajúce referencie na pracovné okuliare značky Bollé, ktoré sme sa pred pár mesiacmi vďaka ich vysokej kvalite rozhodli zaradiť do nášho sortimentu. Tieto okuliare totiž disponujú rôznymi špeciálnymi technológiami, ktoré z nich robia špičku vo svojom obore. Príkladom je technológia Platinum®, ktorá maximalizuje odolnosť zorníkov proti poškriabaniu a zároveň zahmlievaniu. Počuli sme na ne len samé chvály.

Výsledky testov, ktoré šokovali aj nás

Viete si predstaviť, akí sme boli zvedaví, či okuliare Bollé spĺňajú to, čo sľubujú. Aj preto sme ich zaradili do nášho testovania v rámci video-série KTO Z KOHO. Testovali sme okuliare Bollé Contour a bežné pracovné okuliare bez úpravy proti zahmlievaniu:

A čo hovorí na výsledky testov náš produktový odborník a hlavný „testovač“ Neri? „Ja som v živote nič lepšie v tejto oblasti nevidel. Technológia Platinum® je, čo sa týka zarosenia úplne bezkonkurenčná. Naozaj ma to veľmi pozitívne prekvapilo. Najmä pri uzatvorených typoch okuliarov by som do iných, ako Bollé s úpravou Platinum® nešiel.“

Nie je úprava proti oroseniu ako úprava proti oroseniu

Boli sme zvedaví, ako by v teste dopadli aj okuliare iných značiek – bez technológie Platinum®, ale s bežnou úpravou proti zahmlievaniu. Tak sme si aj toto v kancelárii narýchlo vyskúšali.

 

Na základe našich skúšok by sme našim klientom odporúčame okuliare Bollé s technológiou Platinum®. Jednoznačne dokázali, že sa nezarosia. Nájdete ich aj v našom eshope:

Pozrieť si produkty Bollé Platinum v eshope