0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

FINÁLNY zimný výpredaj: zľavy až -41%. Kliknite na kategóriu zľavy!

Testy a recenzie

Testovali sme montérky: ktoré obstoja v mokrom prostredí?

5.3.2018

Mnoho profesií zahŕňa pracovné činnosti v mokrom prostredí, prípadne práce, pri ktorých dochádza aspoň k občasnému kontaktu s vodou. Poznajú to automechanici, pracovníci v autoumyvárkach, chladiarňach, skladoch, čističkách odpadových vôd, maliari aj záhradníci. My sme sa preto rozhodli otestovať, ktoré montérky sú najvhodnejšie pre práve pre takéto práce.

Potrebujem špeciálne nepremokavé oblečenie alebo postačia montérky?

Samozrejme, že najvhodnejšou voľbou pre vyslovene resp. dlhodobo mokré prostredie sú nepremokavé pracovné odevy. Ak však trávite väčšinu času v interiéri, neprší na vás a chcete, aby vaše oblečenie “dýchalo” – lepšou voľbou bývajú bežné montérky. Tie sa vyrábajú z bavlny alebo z tzv. zmesových látok, kde sa bavlna kombinuje s polyesterom, prípadne inými materiálmi v rôznych pomeroch. Každá z týchto látok má svoje výhody aj nevýhody. Je preto vždy potrebné zvážiť, na aké pracovné činnosti si svoje montérky vyberáte, ako aj to, či pracujete v mokrom prostredí.

Test vodeodolnosti: ktoré montérky zvíťazili?

V teste sme si zobrali „na paškál“ bavlnené montérky Stanmore (275 g/m2) a obľúbené zmesové montérky Allyn (280 g/m2). Tieto sú vyrobené z kombinácie 65% polyester a 35% bavlna s extra zosilnením na najexponovanejších miestach prostredníctvom materiálu DuPont Cordura® zo 100% polyesteru. Sami sme boli zvedaví, ako test dopadne. Pozrite sa aj vy:

A čo hovorí na testy náš produktový špecialista a hlavný „testovač“ Neri?: „Výsledky presne zodpovedajú našim skúsenostiam. Pre práce v mokrom prostredí určite odporúčame nosenie montérok vyrobených z kombinácie bavlny a polyesteru. Čím hrubší materiál (t.j. vyššia gramáž látky) – tým lepšie. Samozrejme najlepšou voľbou sú montérky, pri ktorých je na vybraných miestach navyše použitý veľmi hrubý polyester, ideálne značková Cordura®. Toto sa nám ukázalo aj našom teste. Bavlna naopak – vodou úplne nasiakla, preto na mokré práce nie je vhodná.“

Ak hľadáte montérky pre práce v mokrom prostredí – môžete si vybrať práve naše testované montérky Allyn. Ďalšie vhodné montérky nájdete aj v našom eshope v sekcii montérky.

Sledujte aj naše ďalšie testy a uvidíte napríklad, či dokázali pracovné topánky ochrániť Neriho nohu pred pádom tehly.

Podobné články

Najčastejšie mýty o pracovnej obuvi, ktorým ste doteraz verili aj vy
15.4.2022
V oblecsadoroboty.sk sa stretávame so stovkami klientov, ktorí si vyberajú bezpečnostnú alebo pracovnú obuv pre seba alebo pre svojich zamestnancov. Denne sa s nimi rozprávame a počúvame ich potreby,…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte