0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Tipy, ako sa dobre obliecť na prácu v záhrade a okolo domu

13.4.2017

Záhradkárska sezóna začala mnoho záhradkárov, kutilov a domácich majstrov sa na nás obracia, aby sme im pomohli vybrať si vhodné pracovné oblečenie, topánky a vôbec všetko, čo potrebujú na prácu v záhradke, okolo domu, či chalupy. Naše tipy ako sa správne obliecť prinášame aj v tomto článku.

Často sa v praxi stretávame s tým, že záhradkári nosia do práce v záhradke svoje bežné – obnosené oblečenie. Keďže toto nie je prispôsobené na používanie v práci – zďaleka sa v ňom necítia tak pohodlne, ako by chceli a mohli. Pracovné odevy sú vyrábané zo špeciálnych materiálov a sú prispôsobené tomu, aby vydržali a zároveň, aby chránili svojho nositeľa a ponúkli mu maximálne bezpečie pri práci.

Základom sú dobré montérky

V našom sortimente máme viacero montérok, ktoré môžeme odporučiť na prácu v záhradke a okolo domu. Patria sem aj odolné montérky z kolekcie Sirius. Montérky z tejto kolekcie máme dlhodobo odskúšané – nosia ich s veľkou spokojnosťou zamestnanci nášho klienta – profesionálneho záhradníctva už dva roky. Vybrať si môžete montérky na traky Sirius Tristan, ktorých výhodou vďaka trakom je, že sa pri pohybe nevyhŕňajú, ani nesťahujú – preto sú pohodlné a chránia vaše kríže pred prechladnutím. Pre tých z vás, ktorí preferujete montérky do pása odporúčame montérky Sirius Nikolas. V obidvoch prípadoch sú tieto nohavice zosilnené v oblasti kolien, preto sa neoderú ani pri práci v kľaku. Zároveň majú viacero praktických vreciek, do ktorých si pri práci uložíte náradie, mobil a ďalšie drobnosti.

Aj dámy môžu nosiť montérky

Pre dámy sú ako stvorené moderné montérky z kolekcie Yowie. Sú vyrobené zo strečového materiálu, vďaka čomu sú pohodlné pri pohybe a podobne ako pánske – majú viacero vreciek, vrátane vrecka na mobil. Naviac majú krásny dámsky strih a preto sa v nich budete nielen cítiť, ale aj vyzerať výborne.

Počas teplejších dní oceníte montérkové kraťasy

Aj kraťasy môžu byť odolné a praktické na nosenie do práce. Tie montérkové sú rovnako ako bežné montérky vyrobené z odolných materiálov, preto ľahko odolajú pracovnej záťaži a dlho vydržia. Takisto sú vybavené multifunkčnými vreckami, ktoré pri práci istotne oceníte. Na prácu okolo domu alebo v záhrade sa hodia montérkové kraťasy Sirius Elias.

Ruky si ochráňte kvalitnými pracovnými rukavicami

Sortiment pracovných rukavíc je skutočne obrovský. Na prácu v záhradke a okolo domu vám odporúčame pracovné rukavice Palawan, Hornbill alebo  Bunting. Všetky tieto rukavice vďaka svojmu povrstveniu veľmi dobre odolávajú vlhkosti. Palawan-y sú chúlostivejšie na oder, rukavice Hornbill sú naopak najodolnejšie a Bunting sú najjemnejšie a teda najvhodnejšie na práce, kde si potrebujete zachovať citlivosť. Rukavice Bunting preto odporúčame napríklad na vytrhávanie buriny v hriadkach, rukavice Hornbill na manipuláciu s náradím (motykou, atd.) a rukavice Palawan pre práce s menším náradím – napríklad pri orezávaní a strihaní stromčekov.

Na práce okolo domu a v záhradke sa zídu aj pracovné rukavice, ktoré patria do kategórie „kombinované“ – príkladom sú obľúbené rukavice Eider alebo Magpie. Tieto odporúčame na hrubú manipuláciu, teda drsnejšie práce okolo domu – napríklad na nosenie kameňov, tehál, dreva, prácu s rastlinami, ktoré majú tŕne, atď. Hlavne počas letnej sezóny sú na zahráde časté grilovačky a posedenia s priateľmi. Na údržbu záhradného nábytku alebo čistenie grilu postačia jednorázové neoprénové, nitrilové alebo latexové rukavice.

 

Ochranné okuliare Cerva Waitara

Značka
Cerva
Dodávateľ
CERVA
Použitie
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: betón, kameň, kov, mäkké drevo, sklo, staré nátery,
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: tvrdé drevo, ..
Normy
EN 166
7,42 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Ochranné okuliare Bollé Cobra

Dodávateľ
CERVA
Použitie
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: tvrdé drevo,
Dezinfekcia, čistenie, ..
Pohlavie
unisex
Značka
Bollé safety
14,36 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Ochranné okuliare Barden

Dodávateľ
CERVA
Použitie
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: tvrdé drevo,
Dezinfekcia, čistenie, ..
Pohlavie
unisex
Značka
iSpector
4,76 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Pracovné rukavice Cerva Palawan

Značka
Cerva
Dodávateľ
CERVA
Sezónnosť
celosezónne
Pohlavie
unisex
2,09 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Pracovné rukavice Cerva Hornbill

Dodávateľ
CERVA
Sezónnosť
celosezónne
Značka
Cerva
Pohlavie
unisex
1,66 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Nylonové pracovné rukavice Bunting

Sezónnosť
celosezónne
Dodávateľ
CERVA
Značka
Cerva
Pohlavie
unisex
0,73 € s DPH
u vás do utorka 18.6.

Pri kosení a postrekovaní nezabudnite na ochranné okuliare

Pri prácach okolo domu a v záhrade sa stretávame aj s rizikom poškodenia zraku letiacimi časticami. Toto riziko býva často podceňované a pritom ochrana zraku je veľmi jednoduchá aj cenovo dostupná. Uzatvorené ochranné okuliare Waitara sú vhodné na prácu s krovinorezom, flexkou, ale odporúčame ich aj pri kosení a postrekovaní. Pre ešte väčší komfort nenájdete nič lepšie, ako sú okuliare Bollé Cobra, majú väčší priezor a vďaka špeciálnej technológii „Platinum“ sa nezahmlievajú.

Základné okuliare Basic a Barden sú jednoduchšia a pohodlnejšia verzia, ktorá poskytuje ochranu proti pevným letiacim časticiam. Tieto okuliare však nie sú vhodné na použitie pri postrekoch kvapalinami. Uplatnia sa pri kosení, prácach s drvičkou na konáre, pri natieraní (plot, renovácia záhradného nábytku), atď.

Respirátory vás ochránia pri postrekovaní aj v prachu

Respirátory Spirotek VS2300 V FFP3 JSP Flexinet 832 FFP3 sú modely s najvyššou ochranou v danej kategórii a preto ich odporúčame použiť na prácu v prašnom prostredí, pri postrekovaní ovocných a okrasných drevín, natieraní  (náter na ochranu dreva, náter kovov). Veľmi dobre sedia a v kombinácii s okuliarmi zároveň dobre kryjú.

Respirátor FFP3 NR Spirotek VS2300V

Dodávateľ
CERVA
Použitie
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: betón, kameň, kov, mäkké drevo, sklo, staré nátery,
Kontakt s vírusmi a baktériami, ..
Značka
Spirotek
Úroveň ochrany
FFP3
3,28 € s DPH
u vás do utorka 25.6.

Respirátor Flexinet 832 FFP3

Použitie
Brúsenie, rezanie, vŕtanie, frézovanie: betón, kameň, kov, mäkké drevo, sklo, staré nátery,
Kontakt s vírusmi a baktériami, ..
Značka
JSP
Úroveň ochrany
FFP3
Vlastnosti
Jednorazové,
S ventilčekom, ..
49,75 € s DPH
Doprava zadarmo

Aby ste si prácu v záhradke a okolo domu užili a zároveň zostali v bezpečí – dbajte na správny výber oblečenia a ochranných pracovných pomôcok. Radi vám pri ich výbere pomôžeme – obráťte sa kedykoľvek na nás v oblečsadoroboty.sk. A keď už máte oblečenie pripravené, hor sa do roboty. Veľmi dobré návody, postupy, rady a inšpirácie nájdete:

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte