0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Vyberte si tie správne pracovné rukavice

25.2.2014

Používanie pracovných rukavíc sa v dnešnej dobe stalo akousi samozrejmosťou. Rukavice začíname používať nielen v zamestnaní, ale aj pri práci okolo domu, v záhradke, alebo pri drobných opravách v garáži. V predaji sa objavuje množstvo druhov ochranných rukavíc od rôznych výrobcov. Vyznáte sa v dnešnej ponuke pracovných rukavíc?

Ak nie, tak v tomto článku vám predstavíme základnú ponuku pracovných rukavíc, ktorá sa najčastejšie objavuje na predajných pultoch.

Celokožené pracovné rukavice

Celokožené rukavice  sa vyrábajú z hovädzej, bravčovej, kozej, ovčej lícovej (vonkajšia strana) alebo rubovej kože (vnútorná strana). Najčastejšie využitie majú v stavebníctve a v ťažkom priemysle napríklad pri zváračských prácach. Sú odolné voči oderu, pružné a ohybné. Používajú sa najčastejšie na hrubú manuálnu prácu.

Kombinované pracovné rukavice

Kombinované rukavice  sú najčastejšie predávané pre ich rôznorodé využitie. Práve kombinácia textílie a koženého materiálu vyhovuje mnohým pracovným odvetviam v poľnohospodárstve, stavebníctve a logistike. Tieto rukavice sú taktiež obľúbené pri domácich prácach pri ktorých nie je kladený dôraz na cit a jemnosť.

Povrstvené pracovné rukavice

Povrstvené rukavice sme rozdelili do niekoľkých podkategórií:

  1. Latexové
  2. Nitrilové
  3. Neoprénové
  4. PVC
  5. Polyuretánové

Latexové rukavice sa vyznačujú pružnosťou, vodeodolnosťou a elastickosťou. Rukavice majú však nízku odolnosť voči oderu a pri ich používaní potrebné vyhýbať sa kontaktu s ropnými produktami, olejmi, mazivami a kyselinami.

Nitrilové rukavice majú veľmi dobrú odolnosť voči oderu a prepichnutiu s malou citlivosťou na teplo. Rukavice sú odolné voči olejom a mazivám, no treba sa vyhýbať katónom, kyselinám a alkoholom.

Neoprénové rukavice sa vyznačujú veľmi dobrou odolnosťou voči oderu a teplu, ale taktiež nesmieme zabudnúť na výbornú odolnosť voči olejom, mazivám a uhľovodíkom. Rukavice sa odporúčajú do agresívneho chemického prostredia. Pri týchto rukaviciach sa treba vyhýbať chlórovým rozpúšťadlám.

PVC pracovné rukavice sú použiteľné v agresívnom chemickom prostredí. Vyznačuje sa odolnosťou voči kyselinám a uhľovodíkom, ale taktiež voči mechanickým poškodeniam a odolnosťou voči chladu.

Polyuretánové rukavice dominujú svojou citlivosťou a veľmi dobrou elastickosťou. Ďalšou dobrou vlastnosťou je oderuodolnosť. Absolútne nevhodnú sú pre použitie s chemickými látkami.

 

Protiporézne pracovné rukavice

Ochrana pred porezaním, ktorá prinesie pohodlie, obratnosť a bezpečnosť. Protiporézne rukavice sú vhodné na ťažké manipulačné práce pri ktorých ste v častom kontakte s ostrými alebo drsnými predmetmi. Protiporézne rukavice sa označujú tromi triedami ich stupňa prezerania od 3 až do 5.

Teplu odolné pracovné rukavice

Teplu odolné rukavice sa najčastejšie vyrábajú z kevlaru, alebo kože odolnej voči teplu. Ochránia pred sálavým teplom do 350 °C a niektoré krátkodobo do 500 °C. Zabezpečia termálnu izoláciu v suchom alebo málo vlhkom prostredí. Niektoré druhy týchto rukavíc je možné opakovane prať v práčke.

V článku sme Vám predstavili najpoužívanejšie druhy rukavíc s ktorými sa môžete na našom trhu stretnúť. Veríme, že sme Vám uľahčili rozhodovanie pri kúpe pracovných rukavíc a tým zvýšili bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

 

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte