0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

FINÁLNY zimný výpredaj: zľavy až -41%. Kliknite na kategóriu zľavy!

Testy a recenzie

Čo musí vydržať pracovná obuv s oceľovou špicou?

22.3.2018

Pracovná obuv s oceľovou špicou: denne ju nosia pri práci stovky tisíc pracovníkov. Je to základ ochrany zdravia pri mnohých povolaniach. Skladníkom hrozí, že im cez nohu prejde vysokozdvižný vozík, murárom, že im spadne tehla na nohy. Takýchto príkladov by sme našli naozaj neúrekom. Posvietili sme si teda na to, akú záťaž vydržia topánky s bezpečnostnou špicou.

Všetky bezpečnostné topánky s kovovou, ale aj nekovovou ochrannou špicou sú podrobené certifikačným testom (podľa normy EN 12568), ktoré preveria, či naozaj dokážu ochrániť svojho nositeľa pred rizikami, ktoré mu pri práci hrozia. Len tá obuv, ktorá úspešne „prejde“ testami dostane certifikát s označením EN ISO 20345. Okrem vyhotovenia samotnej tužinky sa testuje aj jej odolnosť proti nárazu a tlaku. Presne toto je totiž hlavnou úlohou topánok s bezpečnostnou špicou: ochrániť prsty svojho nositeľa pred nárazom alebo tlakom ťažkého predmetu. Pri kovových tužinkách sa naviac testuje aj ich odolnosť voči korózii, pri nekovových zas ich odolnosť proti starnutiu a vplyvom prostredia.

Test odolnosti proti nárazu

Pri teste odolnosti proti nárazu sa na tužinku spúšťa tzv. oceľový nárazník vážiaci 20 kg (±2 kg) so zašpicateným klinom. Musí sa spustiť z takej výšky, aby energia nárazu na tužinku bola 200 J (±4 J).  Do bezpečnostnej tužinky sa umiestni valček z plastelíny, aby sa mohlo vyhodnotiť o koľko bola tužinka nárazom stlačená. Norma samozrejme definuje aj presné hodnoty, ktoré musia byť dosiahnuté, aby topánky s tužinkou mohli byť certifikované. Tužinka tiež nemôže mať po teste žiadne ostré hrany alebo praskliny.

Test odolnosti proti tlaku resp. stlačeniu

Pri teste odolnosti proti stlačeniu sa tužinka vloží medzi 2 platne (zhora a zdola), ktoré na ňu vyvinú tlak silou 15 kN (±1 kN), čo je približne 1530 kg. Do vnútra tužinky je umiestnený valček z plastelíny, ktorý jasne ukáže do akej miery bola tužinka tlakom stlačená.

Akým skúškam sme topánky s oceľovou špicou podrobili my?

Na vlastnej koži sme otestovali bezpečnostné pracovné topánky s oceľovou špicou v situáciách, ktoré môžu nastať denne takmer na každom pracovisku. Ako to dopadlo?

A čo na výsledky hovorí náš „testovač“ a produktový špecialista Neri?: „Ochranu nohy netreba v žiadnom prípade podceňovať. Je to veľmi dôležité pre zachovanie zdravia. Pri tomto teste sa nám vyvrátil mýtus o tom, že ak auto prejde po nohe – tak oceľová špica odsekne prsty. Moje nohy boli po obidvoch testoch úplne v poriadku.“

V teste sme použili bezpečnostné topánky Bennon Spacer S1P s oceľovou špicou a nekovovou planžetou proti prepichnutiu. Nájdete ich aj v našom eshope.

 

Bezpečnostné poltopánky Bennon Spacer S1P

Dodávateľ
BENNON
Značka
Bennon
Vrchný materiál/materiál zvršku
Textília
Vlastnosti
Absorbcia energie v päte,
Antistatická podrážka, ..
48,62 € s DPH
u vás do piatku 26.4.

Podobné články

Najčastejšie mýty o pracovnej obuvi, ktorým ste doteraz verili aj vy
15.4.2022
V oblecsadoroboty.sk sa stretávame so stovkami klientov, ktorí si vyberajú bezpečnostnú alebo pracovnú obuv pre seba alebo pre svojich zamestnancov. Denne sa s nimi rozprávame a počúvame ich potreby,…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte