Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.
Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €
V oblecsadoroboty.sk sa stretávame so stovkami klientov, ktorí si vyberajú bezpečnostnú alebo pracovnú obuv pre seba alebo pre svojich zamestnancov. Denne sa s nimi rozprávame a počúvame ich potreby, želania, ale veľmi často sa stretávame aj s mylnými domnienkami, ktorým naši klienti dlhé roky verili. Radi by sme vám teraz objasnili pár najčastejších mýtov, ktorým ste doteraz verili zrejme aj vy.
Všetky certifikované bezpečnostné topánky s ochrannou špicou, ktoré spĺňajú normu EN ISO 20345 sú pre získanie certifikátu testované rovnako. Je jedno aký materiál bol použitý na ochranné prvky: oceľová, hliníková, plastová aj kompozitná bezpečnostná špička musia v testoch obstáť hladko a bez zaváhania. Znamená to teda, že spĺňajú rovnakú úroveň bezpečnosti a vy sa nemusíte obávať, že vás vaše bezpečnostné topánky s nekovovými ochrannými prvkami ochránia horšie, ako tie s oceľovými. Akákoľvek tužinka na ochranu prstov musí odolať nárazu energiou najmenej 200J a stlačeniu tlakom najmenej 15 kN. Ak chcete vedieť ako prebiehajú testy – dozviete v tomto článku.
Podobne ako bezpečnostné špice aj bezpečnostné stielky (nazývané aj planžety alebo vložky) proti prepichnutiu nohy zospodu podrobujú výrobcovia špeciálnym certifikačným testom. Tie sú opäť rovnaké tak pre kovové t.j. oceľové, ako aj pre nekovové t.j. kevlarové planžety proti prepichnutiu. V obidvoch prípadoch sa rovnakým spôsobom testuje ich odolnosť voči preniknutiu klinca.
Oba typy bezpečnostných stielok proti prepichnutiu spĺňajú rovnaké certifikačné požiadavky na odolnosť proti prepichnutiu, ale každá z nich má rôzne ďalšie výhody a nevýhody:
Chcete vedieť, ako prebiehajú testy bezpečnostnej obuvi s podošvou proti prepichnutiu? Prečítate si v tomto článku.
Výhodou samotných nekovových ochranných prvkov (špice a stielky proti prepichnutiu) v bezpečnostných topánkach je v porovnaní kovovými ich ľahkosť. Nie vždy to však znamená, že aj samotné topánky s nekovovou špicou a podošvou budú ľahké resp. ľahšie ako tie s kovovými ochrannými prvkami. Totiž svoju zásadnú úlohu tu zohrávajú aj ostatné časti, z ktorých je topánka vyrobená. Najmä materiál podošvy. Ak si chcete vybrať obuv, ktorá je ľahká – všímajte si teda celkové prevedenie a materiály obuvi, v prípade objednávania cez internet sa na hmotnosť topánok opýtajte.
Mnohí naši klienti sa snažia všemožne vyhnúť noseniu bezpečnostnej obuvi s bezpečnostnou špicou. Majú osobnú skúsenosť, prípadne od niekoho počuli, že ochranné špice pri nosení tlačia. Radi by sme však aj tento, pomerne častý mýtus vyvrátili. Totiž k tlačeniu dochádza najčastejšie z dôvodu nesprávneho výberu obuvi, pri nesprávnej voľbe veľkosti obuvi, alebo v prípadoch, kedy má nositeľ neštandardne tvarované chodidlo. Dnes už niektorí výrobcovia vyrábajú svoju pracovnú obuv na tzv. širokom kopyte tak, aby topánky vyhovovali aj majiteľom so širším chodidlom. Napríklad výrobca značky Bennon naviac používa bezpečnostné špice veľkosti XL, ktoré sa postarajú o pohodlie svojho nositeľa a zabránia vzniku otlakov a pľuzgierov.
Často sa nám v predajni stáva, že si klient pri vzhliadnutí podošvy na pracovnej obuvi myslí, že nakoľko je z výroby hladká a lesklá – bude sa mu pri nosení šmýkať. Aj toto je však mýtus. Odolnosť proti pošmyknutiu sa stala jednou zo základných požiadaviek pre všetky pracovné a bezpečnostné topánky a akákoľvek certifikovaná obuv musí byť protišmyková tzn. musí spĺňať podmienky aspoň jednej kategórie protišmykovosti: SRA, SRB, SRC. Viac o jednotlivých úrovniach protišmykovosti sme písali v tomto článku.
Železničná 1043
900 31 Stupava
Viac o výdajnom mieste
Po–Pia: 8.00–16.00
So, Ne: Zatvorené
Tel.: 0850 221 001