0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

FINÁLNY zimný výpredaj: zľavy až -41%. Kliknite na kategóriu zľavy!

Testy a recenzie

Pravda o pracovnej obuvi s podrážkou proti prepichnutiu

26.2.2018

Každý deň našim klientom predávame bezpečnostnú pracovnú obuv s podrážkou* proti prepichnutiu. Jej úlohou je chrániť svojho nositeľa v prostredí, kde mu hrozí, že stúpi na ostrý predmet. V rámci našej série video testov preto náš Neri na vlastných nohách otestoval odolnosť pracovných bezpečnostných topánok s „neprepichnuteľnou“ podrážkou*. Pozrite sa, aká je pravda.

Ako bezpečnostné pracovné topánky so stielkou proti prepichnutiu testujú výrobcovia?

Výrobca bezpečnostné topánky so stielkou proti prepichnutiu (označené ako S1P, S3 alebo S5) dáva testovať podľa kritérií stanovených normou EN 12568: 2010** a normou EN ISO 20344: 2011. Klinec, ktorým sa odolnosť stielky preveruje, musí mať priemer 4,5 mm (+- 0,5 mm), zrezaný hrot a musí pri skúške vyvinúť na stielku tlak aspoň 1100 N, čo je približne 112 kg. Aby topánka v testoch uspela – klinec ju samozrejme nesmie prepichnúť. Ak vám však pri práci hrozí, že stúpite na klince s menším priemerom, ako je 4,5 mm – je nutné, aby ste zvážili ďalšie opatrenia. Rovnako je to aj v prípade, ak pri chôdzi vyviniete tlak väčší ako je 1100 N (teda cca 112 kg). Mnohí naši klienti sa nás pýtajú na rozdiel medzi kovovou a nekovovou stielkou proti prepichnutiu. Obidva tieto typy bezpečnostnej obuvi podliehajú rovnakým normám, spĺňajú rovnaké kritériá a teda aj chránia svojho nositeľa rovnako.

Ako dopadli pracovné bezpečnostné topánky so stielkou proti prepichnutiu v našom teste “neprepichnuteľnosti”?

My sme vo videu vyskúšali reálnu situáciu, s akou sa môžu naši klienti denne stretnúť na svojom pracovisku. Neri so svojou hmotnosťou približne 95 kg doslova chodil po klincoch obutý v topánkach Bennon Spacer S1P s nekovovou stielkou proti prepichnutiu. Ako to dopadlo?

A ako sa po chôdzi po klincoch cítil samotný hlavný aktér?: „Na začiatku som mal menšie obavy – veď predsa len, človek nechodí po klincoch každý deň. Ale hneď po prvom nášľape som chytil dôveru a potom som sa už cítil úplne bezpečne. Moje nohy klinec absolútne nepocítili,“ hovorí Neri. My ostatní sme si Neriho chôdzu po klincoch dokonale užili. Bolo zjavné, že sa klince pri nášľape pod podrážkou zohýnajú, pričom ňou vôbec neprenikli.

Rovnako ako naši klienti, aj Neri si pochvaľuje testované topánky Bennon Spacer S1P: “Sú ľahké, priedušné a majú moderný športový vzhľad, čo oceníte aj mimo práce.” 

 

Už teraz sa tešíme na ďalšie zážitky pri testoch našich produktov. Sledujte nás naďalej – budeme ešte testovať pracovné topánky, montérky a ochranné okuliare.


*Podľa správnej obuvníckej terminológie sa má používať slovo “podošva” – pre účely tohoto článku používame slovo podrážka, ktoré je aj v laickej verejnosti zaužívanejšie.

**Táto európska norma špecifikuje požiadavky a skúšobné metódy na tužinky a na stielky odolné proti mechanickému prepichnutiu, určené ako komponenty do obuvi používanej ako osobné ochranné prostriedky (napr. ktoré opisuje EN ISO 20345, EN ISO 20346 a EN ISO 20347).

Bezpečnostné poltopánky Bennon Spacer S1P

Dodávateľ
BENNON
Značka
Bennon
Vrchný materiál/materiál zvršku
Textília
Vlastnosti
Absorbcia energie v päte,
Antistatická podrážka, ..
48,62 € s DPH
u vás do piatku 26.4.

Podobné články

Najčastejšie mýty o pracovnej obuvi, ktorým ste doteraz verili aj vy
15.4.2022
V oblecsadoroboty.sk sa stretávame so stovkami klientov, ktorí si vyberajú bezpečnostnú alebo pracovnú obuv pre seba alebo pre svojich zamestnancov. Denne sa s nimi rozprávame a počúvame ich potreby,…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte