0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Celoročné alebo sezónne pracovné odevy? Ktoré si vybrať?

24.9.2015

Blíži sa najchladnejšie obdobie roka a preto je vhodné zamyslieť sa nad tým aké pracovné odevy si na nadchádzajúcu sezónu zaobstarať. Je potrebné mať na zimu špeciálne zimné pracovné odevy alebo vám postačia tie, ktoré ste nosili aj na jar, jeseň, či v lete? Existujú vôbec pracovné odevy, ktoré je možné nosiť celoročne?

Odpovede na tieto otázky závisia od viacerých faktorov, ktoré je potrebné zohľadniť pri rozhodovaní. Do úvahy treba zobrať najmä prostredie v akom sa pohybujete a pracujete.

Sezónne pracovné odevy

Zimné alebo letné pracovné odevy majú množstvo výhod. Sú prispôsobené potrebám pracovníkov v danom období a preto sa v nich budete cítiť veľmi príjemne. Ocenia ich najmä pracovníci, ktorí trávia väčšinu času vonku a tak sú neustále vystavení vplyvom počasia. Letné pracovné oblečenie je vytvorené prevažne z ľahkých, savých a priedušných materiálov. Často sa však stáva, že pracovníci si svoje letné oblečenie do práce nakúpia v bežných obchodoch. Jeho prevedenie nezodpovedá tomu, čo pri práci potrebujú a tak sa znižuje nielen ich pohodlie, ale aj trvácnosť daného odevu, pretože je nadmerne namáhaný. Zimné pracovné odevy sa naopak vyznačujú hrubšími materiálmi, bývajú vodeodolné, vetruvzdorné a majú viacero prvkov, ktoré pri práci v zime oceníte: kapucňa, podšívky, sťahovacie zipsy, atď. Aj montérky sú už v dnešnej dobe dostupné v zimnej, zateplenej verzii. V prípade potreby je možnéNajmä pri práci v exteriéri sa bez kvalitného zimného pracovného oblečenia nezaobídete.

Celoročné pracovné odevy

Celoročné pracovné odevy sú určené najmä pre pracovníkov, ktorí pracujú vo výrobných halách s celoročne konštantnou teplotou alebo pre remeselníkov, ktorí trávia väčšinu pracovného času v interiéri. Sú univerzálne na nosenie vnútri počas celého roka. Pre tých, ktorí svoj pracovný čas trávia v rôznych podmienkach, striedajú prácu v interiéri s tou exteriéri, sú určené aj pracovné odevy typu „viac v jednom“. Sú veľmi praktické, pohodlné a oceníte ich aj na jar a jeseň, kedy je počasie premenlivejšie. Príkladom sú pracovné nohavice alebo montérky typu „2v1“, ktoré môžete nosiť ako kraťasy alebo dlhé nohavice. Ďalším z príkladov sú ľahšie nezateplené pracovné bundy typu „2v1“, z ktorých si odzipsovaním rukávov urobíte pracovnú vestu.

Pri výbere pracovných odevov sa poraďte s odborníkmi. Pomôžu vám zorientovať sa v širokej ponuke odevov a vybrať vám presne také pracovné odevy, ktoré pre svoju prácu potrebujete.

 

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte