0
Prihlásiť sa
Nemáte ešte účet?
Registráciou získate:
  • Prehľad o stave objednávok
  • Urýchlenie budúcich nákupov
  • Možnosť získať skvelé zľavy
    Viac info
Oblecsadoroboty.sk - pracovné oblečenie a obuv
0850 221 001 (Po-Pia 8-16 hod.)
V nákupnom košíku zatiaľ nič nemáte :-(

Poďme to napraviť :-) Pozrite si naše aktuálne akcie alebo novinky.

Dopravu máte zadarmo už pri nákupe od 49,00 €

Tipy a návody

Noste ortopedickú obuv. Poďakuje sa vám celé telo.

26.8.2015

Nesprávne zvolená obuv vám dokáže znepríjemniť celý deň. Nevhodné topánky však spôsobujú nielen bolesť chodidiel, ale mnohokrát sú zodpovedné aj za bolesť kolien, bedier, dokonca aj chrbtice a hlavy. Výber kvalitnej – napríklad anatomicky tvarovanej tzv. ortopedickej obuvi by preto mal zvážiť každý, kto svoje nohy nadmerne zaťažuje.

Ortopédi varujú pred nosením nevhodnej obuvi – tá je okrem nadváhy a vrodených predispozícií jednou z hlavných príčin ochorení nôh. Keď sú totiž nohy dlhšie v neprirodzenej polohe, po určitej dobe sa to negatívne prejaví – skracujú sa svalové skupiny, preťažuje sa priečna klenba, kĺb palca a kĺb malíčka. Objavujú sa bolesti nôh, ale aj ostatných častí pohybového ústrojenstva.

Ako si teda vybrať obuv tak, aby ste sa vyhli poškodeniu zdravia?

Topánky by mali byť pohodlné a dobre vytvarované. Správnej chôdzi pomôže anatomicky tvarovaná stielka, ktorú majú napríklad zdravotné šľapky, či sandále, ktoré často laicky nazývame aj ortopedické (pozn.: V zmysle Opatrenia Ministerstva zdravotníctva je však ortopedická obuv tá, ktorá je určená pre také ochorenia dolných končatín, ktoré znemožňujú používanie konfekčnej obuvi bez toho, aby došlo k zhoršovaniu postihnutia.). Topánky s anatomicky tvarovanou stielkou majú pre nohu prirodzený tvar, znižujú únavu chodidla, zabraňujú vzniku plochých nôh aj tvorbe kŕčových žíl a v mnohých prípadoch vás dokážu zbaviť aj dlhoročných bolestí hlavy. Sú vhodné pre deti, dospelých, aj pre tých, ktorí svoje nohy nadmerne zaťažujú.

Ortopedická obuv

Klenbe chodidla naopak škodia obľúbené balerínky, ktoré sú bez podpätku, ale aj časté nosenie podpätkov vyšších ako 4 cm. Zaťažujú totiž chrbticu a menia ťažisko trupu.

Doprajte svojim nohám kvalitnú obuv najmä v prípade, ak sú počas dňa namáhané dlhým státím alebo chôdzou.

Podobné články

Jeseň v horách v skratke - vrstvenie a dobrá obuv je základ
6.10.2022
Drkotanie zubov od zimy a cícerky potu stekajúce až do gatí. Nie, nechceme vás odradiť, práve naopak. Jesenná turistika je o dychberúcich farebných výhľadoch, rannom opare a o dokonalom tichu.…
Originálne a certifikované produkty Od overených výrobcov.
Tisíce spokojných klientov Staráme sa o vás už od roku 2013.
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prví, kto sa dozvie o špeciálnych zľavách a tajných akciách.
Zostaňme v kontakte
GoPay
Buďme v kontakte